4 týždne po odtrhnutí bočných krížových väzov v kolene drepovať so záťažou? Áno aj to je možné keď sa na to ide systematicky. Moje trénerske zameranie je širokospektralne, o čom svedčí aj nasledovný článok. Nesustredim sa len na vizuálnu stránku postavy mojich klientov ale aj na tú zdravotnú, rehabilitačnú a rekonvalescenciu.

Ján Lobo chodí rád cvičiť do Mozolani Fitness ZOC Max Žilina. Tento rekreačný hokejista a vyznávač ďalších športov, ale aj podnikateľ, vie, aký význam má pre neho pravidelný tréning v posilňovni pod vedením kvalifikovaného trénera. Aj vďaka tomuto prístupu sa po vážnom zranení rýchlejšie znovu dostal do formy.

„Pri lyžovaní som si odtrhol bočné väzy, na ktoré mi robili plastickú operáciu. Hneď, ako to bolo možné som začal cvičiť, čiže po dvoch týždňoch od operácie. No a drepovať so záťažou som začal po štyroch týždňoch. Dnes už ani neviem, ktoré koleno mi operovali,“ podotkol Ján Lobo, ktorý pod vedením svojho osobného trénera a úspešného kulturistu Norberta Zajaca (v tomto roku víťaz IFBB Diamond Cup v Žiline a 2. miesto na Olympia Amateur Spain v Marbelle) zvládol všetky špeciálne cviky na stabilizáciu kolenného väzu.

„Napríklad sme robili cviky stabilizačného charakteru, keď Jano bol na nejakej pohyblivej podložke a robil skrátene drepy, ďalej drepy zo sedu, pričom sme každým tréningom posúvali tú plošinu nižšie a nižšie, aby sa to koleno naťahovalo. On mal na začiatku pohyblivosť 10 stupňov a doktori tvrdili, že napríklad o dva týždne by mal mať pohyblivosť 90-stupňovú, ale my sme už mali 120-stupňovú. Boli to tiež duálne cviky, aby každá noha bola závislá od samej seba, potom také špeciálne na ‚rolovačke’… V súčasnosti už robí drepy so záťažou 80 kg a hacken drepy aj so 100 kg. Urobili sme všetko pre to, aby Jano mohol plnohodnotne namáhať koleno a aby to jeho koleno bolo v poriadku. Podarilo sa a teraz je pred nami ďalšia výzva. Spolupracujeme už dlho, za tie tri roky schudol zo 115 kg na 90 kg. Naším cieľom je do konca roka sa dostať pod 85 kg,“ dodal personálny tréner Mozolani Fitness, kulturista Norbert Zajac.

 

Zdroj: mozolani.com