Pred tým ako budeme riešiť celkovú prípravu takého kvalitného kusu mäsa, považujem za dôležité Vás oboznámiť, z ktorej časti je vlastne naporcované a aké sú jeho výhody.

Rump steak je veľmi jemné a chutné a predovšetkých chudé mäso, čo je pre vyznávačov fitness štýlu určite neoceniteľnou výhodou.  Je to hovädzie mäso získané z hornej časti stehenného svalu a vo svojej štruktúre neobsahuje takmer žiadny tuk ako to je u pravej sviečkovice.  Napriek jeho minimálnemu obsahu tuku nepostráda na šťavnatosti a teda treba si len dať pozor pri výbere tohoto mäska, aby bolo dostatočne zrelé, nie však staré. Taktiež pri porcovaní sa dá toho veľa pokaziť no mojim tipom je to, že ho už kúpite naporcovaný.

Celkovo je známe, že hovädzie mäso je bohaté na kreatin a železo a teda je vhodné aj pri budovaní svalov, ale aj taktiež pri redukčných diétach, skrátka vždy.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to ako sa takýto steak pripravuje a načo by sme si mali dať pozor, aby sme ho svojou tepelnou úpravou neznehodnotili a nestalo sa nám, že z kvalitného kusu mäsa urobíme kus nerozžúvateľnej gumy.

Autor: Norbert Zajac